26.03.
2011

Bluesquare na Fest Blues Kolín

Jednou z hudebních akcí, kterých se Bluesquare v příštích měsících účastní, je kolínský bluesový festival. Pořadatelům moc  děkujeme za pozvání a připojujeme podrobnější informace.

Fest Blues Kolín

FEST BLUES KOLÍN 2011 je mezinárodní hudební festival bluesové a kořeny blues ovlivněné hudby s důrazem na dramaturgickou pestrost a neokoukanost. Jeho již čtvrtý ročník se, stejně jako ročníky předešlé za podpory MěÚ Kolín, bude konat v sobotu 14. května 2011.

Pořádající občanské sdružení Music Promotion Kolín ve spolupráci s agenturou Czechblues, zajišťující dramaturgii festivalu, připravilo pro návštěvníky letošního ročníku opět velmi zajímavý a kvalitní program. Během odpolední části, která se bude již tradičně odehrávat na kolínském Karlově náměstí v centru města, se od 14 hodin představí tři domácí kapely (The Kingsice Boogiemen z Prahy Manilla Joe z Českých Budějovic a Bluesquare z Fulneku) a jedna slovenská kapela (Second Band z Trnavy). Na tuto část festivalu bude vstup zcela volný. Večerní mezinárodní program bude situován do velkého sálu MSD v přímém sousedství Karlova náměstí. Od 19:00 se na jeho pódiu vystřídají tři kapely, v přestávkách mezi vystoupeními zazní živá hudba ve foyeru.

Jako první vystoupí na scéně velkého sálu MSD uznávané slovensko-české duo Beňa & Ptaszek s hostujícím německým bubeníkem Alfem Listem. Dominantou večera bude koncertní vystoupení jednoho z nejuznávanějších současných představitelů moderního swamp blues, amerického multi-instrumentalisty Kenny Neala, držitele dlouhé řady prestižních ocenění. Jen v roce 2009 obdržel cenu Blues Music Award americké The Blues Foundation za vítězství v kategorii Píseň roku se skladbou „Let Life Flow“, získal ceny Bluesové CD roku (za album „Let Life Flow“) a Bluesová kapela roku od West Coast Blues Hall of Fame, v anketě časopisu Bluewax zvítězil s „Let Life Flow“ v kategorii Album roku, na festivalu Monterey Bay Blues převzal ocenění Umělec roku a byl nominován v celkem čtyřech kategoriích na cenu Grammy. Kenny Neal je odborníky i fanoušky bluesové muziky oceňován pro svůj nápaditý, drsný a zároveň citlivý a oduševnělý projev v duchu tradic louisianského „bahenního“ blues. Jeho koncert 14. května v kolínském MSD v rámci festivalu Fest Blues Kolín 2011, který je jeho vůbec prvním a jediným v ČR, bude bezesporu patřit k vrcholným zážitkům nejen pro všechny fanoušky tohoto výjimečného černošského umělce, ale i pro všechny příznivce kvalitní bluesové muziky. Finále festivalu bude patřit strhujícímu rock´n´rollovému show německého rockabilly tria Tom Twist.

Kompletní info o festivalu a předprodeji vstupenek na www.festblues.cz.

Žádný komentář

Přidejte svůj komentář
*